• Tydzień Zdrowia

• 18 lutego rozpoczął się Tydzień Zdrowia pod hasłem „W ZIMOWEJ SPIŻARNI”. Organizuje go Koło Promocji Zdrowia wraz z jego opiekunem panią Alicją Woś. Na drugiej lekcji wszyscy spotkali się w szkolnej auli, gdzie zaprezentowany został film pt. „Piramida zdrowego żywienia”, a następnie uczniowie klasy VIII Marika Walkowiak i Jakub Hyżyk przedstawili, jak właściwie należy odczytywać informacje zawarte na etykietach. Podczas długiej przerwy odbyła się degustacja zdrowych sałatek owocowych i warzywnych przygotowanych przez uczniów klas IV – VIII.

20 lutego przeżyliśmy na sportowo. Podczas przerw można było sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych takich, jak wygibajtus, pajęczyna, rzuty do kosza w parach, labirynt oraz siła ścisku. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Po południu odbyły się warsztaty kulinarne „Zdrowe przekąski”. Tym razem przygotowaliśmy batoniki orzechowe z  bakaliami, zielony koktajl, pancakes z bananem oraz serowe muffiny z kiełkami.

21 lutego zawitaliśmy „W babcinej spiżarni”. Za sprawą uczniów klas 0- II oraz pań Agnieszki Baranowskiej, Renety Dobrowolskiej i Emilii Stefańskiej mogliśmy spróbować najróżniejszych smakołyków takich, jak dżemy, konfitury, ogóreczki, sałatki, soki, kompoty... Niech żyją babcie! I ich spiżarnie.

22 lutego podsumowaliśmy szkolny Tydzień Zdrowia. Spotkaliśmy się by wręczyć nagrody w konkurencjach sportowych, konkursie plastycznym „Słońce w słoiku” oraz podziękować wszystkim, którzy z zaangażowaniem pracowali aby to wszystko się udało. Dziękujemy!

• Filharmonia

• 11 lutego odbył się kolejny koncert Filharmonii Pomysłów. Tym razem pod tytułem: „Supermarket Tańczących Skarpet” – o skarpetach, jezzówkach i baletkach, o tańcu i jego odmianach opowiedzieli tancerze i aktor lalkarz.

• Czekamy na wiosnę

• W naszej szkole już nie możemy doczekać się wiosny, a szczególnie cieplejszych dni, które pozwolą nam korzystać z dokonanego wczoraj zakupu - altany. Będzie ona miejscem prowadzenia żywych lekcji przyrody, odpoczynku, rekreacji oraz spotkań integracyjnych uczniów, nauczycieli i rodziców. Już niebawem upiększymy jeszcze wokół niej teren, nasadzimy krzewy i rabaty kwiatów. Będzie pięknie.

• Bezpieczna droga

• Uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej „Bezpieczna droga”. Wszyscy otrzymali kamizelki ostrzegawcze, współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

• Warcaby

• We wtorek 5 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Warcabach Klasycznych. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Szkołę reprezentowały Maria Wojczak, Kinga Nowaczyk, Alicja Pruchniewicz i Emilia Wypychowska, a w grupie chłopców Hubert Walkowiak, Igor Mikołajczak, Klaudiusz Petke i Juliusz Swędrowski. W zawodach w szczególny sposób wyróżnił się Hubert Walkowiak, który zajął III miejsce, oraz Klaudiusz Pethe, który zajął IV miejsce. Wśród dziewcząt najlepsza nasza zawodniczka Kinga Nowaczyk zajęła V miejsce. Do zawodów przygotowywał naszych reprezentantów pan Roman Wróblewski.

• Rekord dla Niepodległej

• Nasza szkoła brała udział w biciu rekordu. Wspólnie ze szkołami w całej Polsce śpiewaliśmy hymn dla uczczenia setnej rocznicy Niepodległości naszego kraju.

• Szkoła Przyjazna Uczniom

• Nasza szkoła uzyskała I miejsce w powiecie wrzesińskim w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOM .Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.

• Wspominamy ferie

• W czasie ferii uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w zajęciach sportowych. Aktywnie spędzili czas pod opieką Pana Romana Wróblewskiego.