• Gminny Konkurs Małych Form Teatralnych

• Dzisiejszy dzień, czyli 6 czerwca, należał do szczególnie ważnych. Jak co roku odbył się u nas Gminny Konkurs Małych Form Teatralnych pt. „W krainie bajek Jana Brzechwy” promujący twórczość pisarza. Do konkursu przystąpiło pięć szkół. Rywalizacja była zacięta, zespoły świetnie przygotowane. Ostatecznie jury wyłoniono zwycięzców:
            Grupa kl. 0-II:

I miejsce Ręce i nogi - ZSP Kołaczkowo

II miejsce Chrząszcz - SP Sokolniki

III miejsce Pomidor - SP Bieganowo

wyróżnienie - Leń - SP Grabowo Królewskie

Grupa kl. III-V

I miejsce Depesza - ZSP Kołaczkowo

II miejsce Hipopotam - SP Grabowo Królewskie

Grupa kl. VI-VIII

I miejsce Stryjek - SP Bieganowo

II miejsce Z motyką na słońce - SSP Wszembórz

III miejsce Rozrzutny wróbel - SP Grabowo Królewskie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy za rok.

• Z wizytą w PKO BP

• 5 czerwca 2019 członkowie SKO z naszej szkoły udali się z wizytą do największego banku we Wrześni -PKO BP.

Na miejscu zostali powitani przez panią Agatę Jagielską, która omówiła funkcjonowanie banku, funkcję pieniądza i naukę oszczędzania od najmłodszych lat.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

• VI Gminny Konkurs Matematyczny Mistrz Tabliczki Mnożenia i Rachunku Pamięciowego

• 5 czerwca 2019 odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny Mistrz Tabliczki Mnożenia i Rachunku Pamięciowego w Sokolnikach. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Wizła i Marcel Urbaniak z klasy czwartej oraz Alicja Pruchniewicz i Juliusz Swędrowski z klasy piątej. Wszyscy spisali się bardzo ładnie i należą im się gratulacje. Dwoje uczniów zdobyło miejsca na podium i nagrody: Juliusz Swędrowski zajął pierwsze miejsce w gminie w kategorii klas piątych, a Marcel trzecie w kategorii klas czwartych.

• Dzień Dziecka i Dzień Sportu

• 3 czerwca 2019 obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka i Dzień Sportu.

Jak każdego roku pan Wróblewski przygotował zestaw konkurencji sportowych. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją sprawność, a przy okazji była zabawa.

• Wycieczka do Torunia

• 28 maja klasy I i II odwiedziły Toruń. Mimo niezbyt rozpieszczającej pogody wycieczka należała do udanych. Naszym uczniom towarzyszyli rodzice.

Maluch odwiedziły: planetarium, geodium, rynek toruński. Atrakcją wyjazdu było wspólne pieczenie tradycyjnych pierników.