• Do Hymnu

• W tym roku Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Do Hymnu”. Konkurs polega na wspólnym, jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. Nasi uczniowie, pod opieką p. Izabeli Metler oprócz „Hymnu” przygotowali „Rotę” oraz „Pierwszą Brygadę”. Dzisiaj 25 października br. do szkoły zawitała szacowna komisja w składzie: prof. dr hab. Wojciech Maciejowski i dr Piotr Maciejowski – profesorowie Akademii Muzycznej w Poznaniu. Nasz szkolny chór podołał zadaniu, które nie było łatwe. Wymagało znajomości bardzo długich tekstów, wykluczone było nagłośnienie czy podkład muzyczny. To pierwsze takie doświadczenie naszych dzieci, Jesteśmy przekonani, że uczniowie zapamiętają ten dzień na zawsze.