• WEEKEND W SZKOLE

• 22.11.2019 roku był początkiem jakże ekscytującego weekendu.
            Po pierwsze : lekcja w kinie HELIOS w Poznaniu ( „1800 gramów” i „Kraina lodu 2”
            Potem wieczorna wizyta w PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ w Antoninku. Dzięki uprzejmości strażaków PSP ANTONINEK mogliśmy skorzystać z lekcji doradztwa zawodowego, poznać ten zawód nie tylko w teorii, ale także dotknąć praktyki i zajrzeć „do kuchni”. Lekcja imponująca , zajmująca dzięki panu Hubertowi Staszakowi, który w profesjonalny sposób przekazał nam ciekawostki związane z tą profesją. Wielkie dzięki za pamięć i zaproszenie.
            Trzecim punktem piątkowego programu była ... nocka klas I, V, VI i VIII w szkole.
            Sobota: znów do Poznania . Tym razem celem naszej wyprawy było LABORATORIUM WYOBRAŹNI , w związku z rozpoczęciem realizacji projektu CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSKA 2020.
            Zmęczeni, ale pełni pomysłów , euforii i zdobytej wiedzy, której nikt nie zabierze ... wracamy do rzeczywistości.

• CYFROWA SZKOŁA

• 23 listopada 2019 roku nasza Szkoła oficjalnie rozpoczęła realizację projektu ULI CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSKA 2020 pod nazwą: NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY ... Projekt zyskał akceptację ODN. Naszą przygodę z projektem rozpoczęliśmy od wycieczki edukacyjnej  do LABORATORIUM WYOBRAŹNI w Poznaniu . Uczestnicy projektu mogli zobaczyć zastosowania TIK w dziedzinie fizyki, chemii, a także platformę wirtualną. Pełni wrażeń i pomysłów na nasz autorski projekt wracamy zmęczeni, ale zadowoleni i gotowi  do działania.

• XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS OMNIBUS 2019

• Dziś tj. 20.11.2019 roku odbył się XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS OMNIBUS 2019 zorganizowany przez SSP nr 6 we Wrześni. Nasza Szkołę reprezentowali : Julita Muller, Michał Trzaskowski i Juliusz Swędrowski. OMNIBUS to konkurs międzyszkolny powiatu wrzesińskiego z zagadnień wiedzy ogólnej. Niewątpliwie oprócz wiedzy, ważnym elementem jest -kolokwialnie rzecz ujmując -FUKS, czyli szczęście podczas losowania pytań. Miło nam się pochwalić , że Juliusz Swędrowski , uczeń klasy VI, zajął III miejsce w tegorocznym konkursie OMNIBUS 2019, Michał Trzaskowski znalazł się w finałowej ósemce najlepszych! Bardzo się cieszymy , trzymając kciuki za następne konkursy zakończone miejscem na podium. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• CIEKAWE OSOBOWOŚCI W NASZEJ SZKOLE - TOMASZ SZYMKOWIAK

• 18 listopada, zgodnie z zapowiedzią, gościł w naszej Szkole zwycięzca poznańskiego Biegu Niepodległości 2019 - pan Tomasz Szymkowiak. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe i każda z nich poznała sprawdzone metody i zalecenia, co robić i jak to robić, żeby osiągnąć wymarzony cel. Ponieważ czasowo byliśmy ograniczeni, dlatego już dziś zaprosiliśmy pana Tomasza, żeby przedstawił nam historię swojej kariery sportowej, pokazał swoje medale i inne nagrody, a tym samym ponownie zaszczycił nas swoją obecnością.

• MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

• 13 i 14 listopada odbyły się w SP w Kaczanowie Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Tenisie Stołowym. Nasi zawodnicy: Juliusz Swędrowski i Klaudiusz Petke zajęli tam II miejsce i wrócili ze srebrnym medalem, a ich starsi koledzy Mikołaj Korcz i Bartosz Tobolski zajęli III miejsce w kategorii chłopców. Największy sukces odniosły  Amelia Mikołajczak i Sandra Rogacka, które zajęły  I miejsce w kategorii dziewczyn.

• FILHARMONIA POMYSŁÓW - "ZAKĄTEK DZWIĘKOWIERSZY"

• 4 listopada po raz kolejny spotkaliśmy się z muzykami z Filharmonii Pomysłów. Tytuł dzisiejszego spotkania: „Zakątek Dzwiękowierszy”, w którym Muzolinek poszukując recepty na dobry nastrój dowiedział się, że wiersze też można śpiewać! Szczególnie takie, które wszyscy znają, a więc Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 8 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu o godz.11.11, włączając się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie kl. V i VI zabrali nas w podróż, w której przybliżyli nam drogę, którą musieli przejść Polacy, by odzyskać niepodległość. Zatrzymywaliśmy się na stacjach: Niewola, Powstania, I Wojna Światowa i Wolność, a wiersze i piosenki przeniosły nas w klimat tamtych lat.

• PODSUMOWANIE "TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI"

• 5 listopada nastąpiło podsumowanie „Tygodnia przedsiębiorczości”. Wszyscy, którzy brali udział w konkursach przygotowanych przez p. A. Kokocińską zostali nagrodzeni. Najładniejsze skarbonki i dynie przygotowane przez naszych uczniów można oglądać w I Oddziale PKO BP we Wrześni. A oto lista nagrodzonych: Skarbonki: Kubuś Stanisławski, Franek Tomaszewski, Kajtek Swędrowski, Wojtek Maćkowiak, Filip Duszka, Franek Trzaskowski. Potyczki: kat. O – III: I miejsce kl. II i III, II miejsce kl. 0 i I, kat. IV – VIII: I miejsce kl. VI, II miejsce kl. V, III miejsce kl. VIII. Projekt karty bankomatowej – Mikołaj Rogaliński, Skarbonka – Julia Pęczkowska

• "Z DYNIĄ MI PO DRODZE"

• 31 października 2019 r.  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu jesiennego Z DYNIĄ MI PO DRODZE i Tygodnia przedsiębiorczości . Nasi szkolni SKOwicze spisali się rewelacyjnie. Zarówno pomysły z dynią w roli głównej, jak i skarbonki, i karty kredytowe będą zdobiły główny oddział PKO BP we Wrzesni.

• "CO PYSZNEGO DAJE NAM JESIEŃ?"

• "Co pysznego daje nam JESIEŃ?" 30 października 2019 r  odbyła się  degustacja przygotowana przez Szkolne Koło Zdrowia. Szerokie uśmiechy gościły na twarzach wszystkich łasuchów, którzy z apetytem pałaszowali ciasta, babeczki, muffiny, rogaliki... Ogromne podziękowania dla uczniów, którzy przygotowali dla nas te rarytasy (w szczególności dla ich rodziców i babć ).