• JASEŁKA

• 20 grudnia spotkaliśmy się po raz ostatni raz przed świętami. Tradycyjnie obejrzeliśmy Jasełka, przygotowanie przez uczniów klasy V, VI. Wysłuchaliśmy też kolęd w wykonaniu uczennic klasy VIII. Po przedstawieniu udaliśmy się do klas na wigilie klasowe. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2020 Roku naszym Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez całe Wasze życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.

• #RAZEM NA ŚWIETA

• „Każdy ma coś, co może dać innym” Ciepłe słowo i drobny upominek... 19 grudnia był dniem pełnym wyjątkowych, wzruszających spotkań. Uczniowie razem z p. Alicją Woś odwodzili najstarszych mieszkańców Krzywej Góry i Grabowa Królewskiego.

• JASEŁKA DLA SENIORÓW BORZYKOWO 2019

• 13 grudnia 2019 roku o godz.10.00 w sali OSP w Borzykowie odbyło się świąteczne spotkanie Emerytów i Rencistów z tychże okolic. Przewodnicząca Związku, p. Grażyna Stajkowska, krótkim wstępem powitała zaproszonych gości, życząc wszystkiego co najpiękniejsze na nadchodzące Święta. Uczniowie naszej Szkoły, pod bacznym okiem p. L.Kowalskiej, występem umilili i uświetnili wspólnie spędzone chwile zaproszonym gościom. JASEŁKA w ich wykonaniu zebrały wielki aplauz publiczności.  Jako Szkoła także przyłączamy się do życzeń dla wszystkich SENIORÓW, życząc wspaniałych, długich lat życia w zdrowiu i szczęściu, w otoczeniu kochającej rodziny

• FILHARMONIA POMYSŁÓW - "ZAKĄTEK DZWIĘKOWIERSZY"

• 9 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z Filharmonią Pomysłów. Tym razem na GRANICY PIĘCIOLINII Muzolinek spotyka Dzwiękosłucha, który jest przerażony hałasem. Pomaga mu w przygotowaniu eliksiru ciszy, a dzieci w ten sposób dowiadują się po co w muzyce jest dynamika.

• WIECZORNICA: "LITERACKIE DZIECI REYMONTA"

• 7 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się wieczornica „Literackie dzieci Reymonta”. Naszą Szkołę reprezentowały: Oliwia Mikołajczak, Kinga Nowaczyk, Julia Pęczkowska, Maria Wojczak i Sandra Rogacka. Dziewczyny wspaniale zaprezentowały fragment „Ziemi Obiecanej”, natomiast Sandra zaśpiewała piosenkę: „Wracam do domu”. Miłym akcentem dla nas było podsumowanie konkursu plastycznego: „Wieś oczami dziecka”: Julita Muller zdobyła I miejsce w kategorii klas IV – VI, a Julia Pęczkowska w kategorii klas VII – VIII. Gratulujemy!

• MIKOŁAJKI 2019

• MIKOŁAJKI 2019 to szczególny dzień . Już od rana, każdego z nas odwiedził Święty w domu, a w związku z tym, że do naszej placówki uczęszczają tylko grzeczne dzieci to także Mikołaj odwiedził nas w Szkole

• CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSKA 2020

• 6 grudnia, być może za sprawą Świętego, nastąpiła reaktywacja zajęć z robotyki i programowania. Jako pierwsi zajęcia mieli uczniowie klasy I i II, którzy poznali możliwości PHOTONa. Zabawy nie było końca.

Uczniowie klas V i VI zgłębili tajniki kodowania i programowania przy pomocy gier edukacyjnych: GoScottie i BE CREO. Zdobytą wiedza i umiejętności pomogą im przejść do II etapu projektu, czyli REALIZACJI naszego przedsięwzięcia pod nazwą NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY.

• "NIEBO DO WYNAJĘCIA"

• We wtorek 3 grudnia 2019 r. o godzinie 9.00 zawitało do nas Planetarium „Niebo Do Wynajęcia”. W dwóch kolejnych pokazach – dla młodszych i starszych – wzięli udział wszyscy uczniowie. Z wyjątkowej lekcji astronomii mogli dowiedzieć się o gwiazdozbiorach, planetach, układzie słonecznym, itp. Mamy nadzieję, że informacje przekazane w ten szczególny sposób na długo pozostaną w pamięci dzieci

• ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

• 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS 🎗️ Uczniowie klasy 8 uczestniczyli dziś w zajęciach profilaktycznych przygotowanych przez Amelię Mikołajczak i Kingę Szczepańska oraz opiekuna Koła Zdrowia panią Alicję Woś.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• 27 .11 uczniowie klas 0 - III spotkali się z policjantem . Dzieci utrwaliły wiedzę o zasadach ruchu drogowego. Dowiedziały się, jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, szkole i w czasie zabawy.

• ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

• 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W świętowanie włączyli się najmłodsi uczniowie. W poniedziałek do szkoły przyszli ze swoimi ukochanymi miśkami. Wykonali też prace plastyczne, przedstawiające te pluszowe maskotki. Następnego dna udali się do Biblioteki Publicznej w Grabowie Królewskim, by tam poznać misiowe historie.

• SŁODKI KIERMASZ

•

25 listopada odbył się kiermasz przygotowany przez Samorząd Uczniowski, który w ten sposób zbiera fundusze na szkolne Mikołajki. Uczniowie nie zawiedli. Od słodyczy uginały się stoły. Dzieci w czasie przerw mogły delektować się wypiekami przygotowanymi przez Mamy.