• Profilaktycznie.pl

• 18 września p. A Woś wzięła w szkoleniu: "Diagnoza potrzeb rozwojowych uczniów, czynników chroniących         i czynników ryzyka warunkiem opracowania programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły i placówki oświatowej”

Spotkanie, które odbyło się w Poznaniu dotyczyło zobowiązań prawnych dotyczących prowadzenia diagnozy zachowań problemowych w środowisku szkolnym. W czasie szkolenia przekazane zostały kluczowe informacje dotyczące diagnozy sytuacji szkolnej w kontekście działań wychowawczych i profilaktycznych, omówiono narzędzia diagnostyczne oraz zaprezentowano przyjęte i rekomendowane przez MEN.

• Filharmonia Pomysłów

• 16 września rozpoczęliśmy drugi sezon spotkań z Filharmonią Pomysłów. Hasło roku: „Na granicy pięciolinii”

Tytuł pierwszego spotkania: „Gdzie mieszkają dźwięki?” – czyli dzieci udały się w poszukiwaniu tajemniczego miejsca  na granicy pięciolinii, tam z dozorcą i marionetką spotykają muzyczne stworki Muzolka   i Muzolinkę, pocieszne pacynki, które świat dźwięków znają, jak mało kto i jak mało kto potrafią rozmawiać z dziećmi, przybliżając im świat muzycznych dźwięków.

• Spotkanie z Dariuszem Kołodziejczykiem

• 11 września odwiedził naszą szkołę Dariusz Kołodziejczyk - piłkarz, rekordzista i mistrz dryblowania piłką nożną, wpisany do Księgi Guinnessa za najszybciej pokonany półmaraton dryblując piłką, a także rekordzista Polski w najdłuższym podbijaniu piłki non stop, jego rekord to 10 godzin. Pan Dariusz zaprezentował swoje umiejętności podczas krótkiego pokazu, następnie uczniowie mogli spróbować swoich sił, co okazało się dla nich nie lada wyzwaniem. Mistrz zdradził im tajemnice swojego sukcesu: długa i wytrwała praca. Jeśli spełnią te warunki i oni mogą osiągnąć powodzenie i to nie tylko w dziedzinie sportu.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

• Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym w Grabowie Królewskim, na zakończenie której Ks. Proboszcz poświęcił tornistry uczniom klasy pierwszej. Dalsze uroczystości odbyły się  w szkolnej auli. Pani Ilona Swędrowska, która przez następne kilka miesięcy będzie pełniła funkcję dyrektora szkoły powitała uczniów i rodziców i przedstawiła krótko organizację pracy szkoły w tym roku szkolnym. Nie mogło też zabraknąć nawiązania do 80 – rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zobaczyliśmy krótką prezentację, a następnie minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli w czasie wojny.

Życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było dla Was fascynującą przygodą, odnajdywaniem siebie oraz rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań.
            Niech szkoła będzie dla Was miejscem radości i wielu przyjaźni!
            Rodzicom , by nowy rok szkolny przyniósł wiele radości, dumy i nadziei związanych z przyszłością Waszych dzieci.
            Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom, by był to rok owocnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia.