• Informacja dla rodziców

• Szkoła w dniach 24 -26.04 jest otwarta i zapewnia zajęcia opiekuńczo - wychowawcze pomimo nadal trwającej akcji strajkowej. Dni 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja są dniami wolnymi, zgodnie z przekazanymi wcześniej informacjami na zebraniu z rodzicami.

• Bicie rekordu w spalaniu kalorii

• 4 kwietnia odchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku świętowaliśmy aktywnie - biliśmy rekord spalonych kalorii. Udało nam się spalić 20 750 kcal!

• Szansa na sukces

• 7 kwietnia 2019 roku odbyła się 27.edycja przeglądu muzycznego "Szansa na sukces". Naszą szkołę reprezentowały siostry Alicja i Oliwia Pruchniewicz. Alicja zaśpiewała piosenkę Haliny Frąckowiak „Papierowy księżyc” i w kategorii klas IV – VI zdobyła I miejsce, Oliwia za wykonanie utworu Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem” otrzymała wyróżnienie w kategorii klas VII – VIII i Gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dni przedsiębiorczości

• W dniach 25-27 marca uczniowie naszej szkoły wykonywali zadania, które miały na celu przybliżyć im tematykę przedsiębiorczości.

Pierwszym wyzwaniem dla klas IV-VIII było opracowanie reklamy wybranego produktu. Klasy 0-II wykonały projekty monet.

Drugiego dnia dwuosobowe zespoły klas I-VIII rozwiązywały test. Stopień trudności był dostosowany do wieku, ale wszystkie zadania wiązały się z obliczeniami pieniężnymi. Ostatniego dnia uczniowie klasy ósmej wcielili się w role doradców bankowych i uczyli koleżanki i kolegów ze starszych klas obliczać oprocentowanie. W tym czasie młodsi uczniowie układali puzzle przedstawiające banknoty i zgadywali jakie zawody opisane były w rymowankach.

Mamy nadzieję, że uczniowie dobrze się bawili i jednocześnie dowiedzieli się czegoś nowego.